Anasayfa | 7Cbasalia

-

OYUN DEĞİŞTİREN BİYOTEKNOLOJİ BASALIA

Lineer Ekonomi ve Konvansiyonel Teknolojiler
Yeşil ve Döngüsel Ekonomi

YEŞİL VE DÖNGÜSEL ŞEHİR

SIFIR ATIK SIFIR EMİSYON

İnsanoğlu; yerin altında bulunan madenleri, hidrokarbonları ve elementleri yeryüzüne çıkarıp, medeniyetin ve teknolojinin gelişiminde kullanmıştır. Ancak bu gelişim, Lineer Ekonomi vizyonu ve Konvansiyonel Teknolojilerin “üret-kullan-at” modeline dayalı olduğu için, tüm “organik-inorganik kökenli katı-sıvı-gaz formundaki atıkları ve periyodik cetvelde bulunan tüm elementleri” yeryüzünde bırakmış (atık olarak) ve bu şekilde yarattığı çevre felaketleri ile “Hava-Su-Toprağı” kirletmiştir.

Lineer Ekonomi Vizyonu ve Konvansiyonel Teknolojilerle, yeryüzü ile gökyüzü arasındaki “döngülere” dayalı düzen bozulmuş ve sonucunda yaşam ve biyo-çeşitlilik ciddi şekilde tehlikeye girmiştir.

Bozulan düzeni yeniden tamir etmek amacıyla, keşifçi mucit bilim insanı AHMET BAŞAL tarafından uzun yıllar içerisinde seleksiyon-adaptasyon ve mutasyonla yeni nesil zırhlı akıllı mikro organizma topluluğu (BASALIA) geliştirilmiştir. Bu yetenekli mikro organizma topluluğuna göre de tüm atık sorunlarını en çevreci ve ekonomik şekilde çözecek olan Basalia Biyo-Döngü Teknolojisi geliştirilmiştir.

BASALIA
ANA KÜLTÜRÜ

Keşfedici 158
Fonksiyonel Yapılı
Mikroorganizma
Topluluğu
Tutucu Ayrıştırıcı
Parçalayıcı
Bağ Kırıcı
İyonize Edici

Periyodik cetvelde tanımlı elementlerle mücadele etme ve tehlikeli her türlü ortamda yaşama yeteneği kazandırılmış, seleksiyon ve adaptasyonla mutasyona uğratılmış, yeni nesil akıllı ve eğitimli zırhlı bir mikro-organizma topluluğudur.

Organik ve inorganik kökenli tüm "KATI, SIVI, GAZ" formundaki atıklarda bulunan ve kuvvetli bağlarla birbirine bağlı bileşiklerin bağlarını kırarak, ayrıştırarak tamamen iyonlaştırırken, aynı zamanda adsorpsiyon (tutucu) yapıcı, hidrokarbon ve hidrojene dönüştürücü özelliklere sahiptir.

Keşfedici, ayrıştırıcı-parçalayıcı, bağ kırıcı, iyonize edici ve tutucu olarak adlandıracağımız 3 ana mikro-organizma grubundan oluşmakta ve bünyesinde 158 fonksiyonel yapı bulunmaktadır.

FAYDALAR

Basalia Biyo-Döngü Teknolojisi ile Hava-Su-Toprak Temizliği

BASALIA BİYO-DÖNGÜ
TEKNOLOJİSİ

ORGANİK ve İNORGANİK kökenli “KATI – SIVI - GAZ” formundaki tüm ATIKLARI/materyalleri, sıralı ve bütüncül reaksiyonlar zinciri ile
entegre ve modüler proseslerle “Sıfır Atık & Sıfır Emisyon” prensibiyle ayrıştıran ve sonucunda prosese girdi olarak giren tüm bu atıkları / materyalleri,
çevre dostu ve ekonomik açıdan da faydalı çıktılara dönüştüren yeni nesil YEŞİL ve DÖNGÜSEL bir BİYO-TEKNOLOJİDİR.

DETAYLI BİLGİ